Sausio mėnesį dėl neapykantos kalbos parašytas 61 pranešimas

Sausio mėnesį dėl neapykantos kalbos parašytas 61 pranešimas

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba sausio mėnesį dėl neapykantos kalbos kreipėsi 61 kartą (59 į Facebook bei 2 į YouTube). 54 komentarai buvo pašalinti greičiau nei per 24 valandas. Likę nepašalinti motyvuojant tuo, jog jie nepažeidžia socialinio tinklo taisyklių. Facebook pašalino 91,5% (54 iš 59) komentarų, o YouTube nepašalino nei vieno komentaro.
Dažniausiai pastebima neapykantos kalba – dėl seksualinės orientacijos. Ji sudaro 85% visų pranešimų. Neapykantos kalbos komentarai dažniausiai randami internetinių dienraščių Facebook socialinio tinklo paskyrose, jeigu rašoma seksualinių mažumų tematika (pavyzdžiui, apie homoseksualių asmenų porą, susilaukusią vaiko; dainininką kuris viešai atskleidžia savo seksualinę orientaciją (biseksualumą); apie universiteto dėstytoją, parašiusį romaną apie homoseksualių asmenų meilę).
Įrašai, kuriuose aptinkama neapykantos kalba dėl rasės, yra retesni ir sudaro 13% sausio mėnesio pranešimų (pavyzdžiui, straipsnis Marokiečio žmona lietuvė: „Čia klesti nepakantumas, agresija, veidmainystė ir vienvaldystė“).
Vienokių ar kitokių hate speech komentarų gausa Facebook‘e priklauso ir nuo tą mėnesį žiniasklaidoje dominuojančių „prieštaringų“ temų.
Pastebėjus neapykantos raiškos atvejus nurodytose IT bendrovėse, prašome tiesiogiai kreiptis į Facebook, Microsoft, Twitter ar Youtube arba informuoti ŽEIT (el. p. zeit@zeit.lt).