Per mėnesį - 160 kreipimųsi panaikinti nesantaiką kurstančius komentarus Facebook‘e. 98 proc. atvejų nesantaika buvo kurstoma dėl seksualinės orientacijos

Per mėnesį - 160 kreipimųsi panaikinti nesantaiką kurstančius komentarus Facebook‘e. 98 proc....

Per mėnesį - 160 kreipimųsi panaikinti nesantaiką kurstančius komentarus Facebook‘e. 98 proc. atvejų nesantaika buvo kurstoma dėl seksualinės orientacijos

 

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba (toliau – ŽEIT) per pastarąjį mėnesį (nuo birželio 20 iki liepos 25 d.) 160 kartų kreipėsi į Facebook‘ą, ragindama panaikinti nesantaiką kurstančius komentarus. 95 proc. komentarų pašalinti per 24 valandas. 8 komentarai (5 proc.) dar nepašalinti.

98 proc. atvejų nesantaika buvo kurstoma dėl seksualinės orientacijos, kitais kartais – dėl tautybės. Nemaža dalis neapykantą kurstančios kalbos (hate speech) atvejų fiksuota komentaruose didiesiems portalams Facebook‘e paskelbus informaciją apie futbolininkės iš Lietuvos santuoką su švede.

Kelioms didžiausioms IT bendrovėms (Facebook, Microsoft, Twitter ir Youtube) su Europos Komisija suderinus veiksmų planą dėl hate speech, kiekviena ES šalis narė įsipareigojo paskirti kontaktinį asmenį veiksmingesniam ir spartesniam šių IT bendrovių ir ES valstybių narių institucijų bendradarbiavimui. Lietuvoje tokiu kontaktiniu asmeniu paskirta ŽEIT atstovė.

IT bendrovės, gavusios pranešimą dėl turinio pašalinimo, įsipareigojo jį įvertinti per 24 valandas ir pašalinti  arba panaikinti prieigą prie jo.

Prašome apie nurodytose IT bendrovėse pastebėtus neapykantos raiškos atvejus informuoti ŽEIT (el. p. zeit@zeit.lt) arba tiesiogiai kreiptis į Facebook, Microsoft, Twitter ar Youtube.